Eiti plonesni, Ar šį savaitgalį, kai bus švenčiama Motinos diena, aplankysite mamą?


Ledas ant vandens kasdien darosi vis plonesnis bei pavojingesnis

Atnaujinta: kovo 10 Žiema — ir džiaugsmas, ir pavojai Užšalę tvenkiniai, ežerai — ne tik vieta žiemos pramogoms, kartais jie tampa mirtinais spąstais. Ledas laikomas tvirtu, kai yra storesnis nei 7 cm. Toks ledas jau gali išlaikyti žmogų.

Tačiau žmonių grupę išlaiko ne plonesnis nei 12 cm eiti plonesni. Tvirtas ledas yra melsvo, žalsvo atspalvio, o matinės spalvos arba gelsvo atspalvio dažniausiai nepatikimas. Plonas ledas dažniausiai būna arti krūmų, medžių, akmenų, taip pat ten, kur yra įšalusių šakų, lentų. Negalima lipti ant ledo prie gamyklų ir fabrikų nuleidžiamųjų vandenų, taip pat ten, kur į ežerą ar tvenkinį įteka upės ar upeliai. Prieš pradedant eiti ledu, reikia apsidairyti jau praminto takelio ar paliktų pėdų.

Saugiau eiti jau pramintu, vadinasi, ir patikrintu keliu. Einant ledu patartina apeiti užneštas sniegu ar apipustytas vietas.

eiti plonesni krekas padeda numesti svorio

Ledas po sniegu visada plonesnis. Ypač pavojingas ledas atodrėkių metu. Einant ledu rekomenduojama pasiimti tvirtą lazdą ir, prieš žengiant žingsnį, lazda tikrinti ledo stiprumą.

eiti plonesni svorio metimo akademija

Jei po smūgio į ledą atsiranda vanduo, tokiu ledu geriau neiti. Ką daryti įlūžus? Įlūžus svarbiausia nepasiduoti panikai, nesikabinti karštligiškai už ledo krašto.

Pasiruošimas - Pėsčiomis pajūriu

Lėtai, atsargiai, nedarant jokių staigių judesių, reikia ropštis iš eketės į tą pusę, iš kurios atėjote. Ant ledo reikia užslinkti plačiai išskėtus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Būtina stengtis eiti plonesni įmanoma toliau krūtine užšliuožti ant ledo, o po to atsargiai užkelti vieną paskui kitą kojas.

Jei eketė siaura, išlipti iš eketės galima vartantis nuo nugaros ant pilvo.

eiti plonesni twiggy svorio netekimas

Jei ledas silpnas ir, bandant išlipti iš eketės, lūžta, reikia jį laužyti tol, kol prieisite iki stipraus. Išlipus iš eketės, šliaužkite į tą pusę, iš kurios jūs atėjote. Jokiu būdu nebandykite iš karto stotis ant kojų.

  • Jos teigimu, pamačius įlūžusį žmogų taip pat reikėtų išlikti ramiems ir nepulti ant ledo jo gelbėti.
  • Padėti nutukusiam žmogui numesti svorio
  • ekolje.lt | Tavo miesto naujienos
  • Ar bcaas padeda deginti riebalus

Atsistoti galima tik pasiekus krantą. Jeigu įlūžote užšalusioje upėje, iš eketės reikia ropštis prieš srovę ir stengtis neplūduriuoti pasroviui, nes upės srovė gali įtraukti po ledu. Pamačius skęstantį žmogų, reikia atkreipti aplinkinių dėmesį: šaukti, kviesti gelbėjimo tarnybas.

eiti plonesni bičiulio sesers svorio metimas

Jeigu skęstantysis yra netoli kranto, galima jam mesti gelbėjimo ratą, lazdą, virvę. Jei šalia eiti plonesni valtis, o jūs tikrai mokate gerai plaukti, galima skęstantįjį per valties galą bandyti įtraukti į valtį.

Reikia įsidėmėti, kad gelbėti skęstantį žmogų gali tik geras plaukikas, kuris žino, kaip gelbėti ir moka tai daryti. Pirmoji pagalba įlūžusiam Įkritus į šaltą vandenį žmogaus organizmas aštriai sureaguoja — kvėpavimas darosi gilesnis, dažnesnis, padažnėja pulsas.

Mes pačios (2015 10 25)

Šaltame vandenyje žmogaus organizmas šilumos gauna daug mažiau nei atiduoda, todėl stengiasi apsaugoti gyvybiškai svarbiausius vidaus organus, varydamas daugiau kraujo į vidinius organus. Galūnių rankų, kojų raumenims kraujo tenka mažiau nei įprasta, todėl sutrinka judesių koordinacija.

Užšalusios upės ir ežerai tampa mirtinais spąstais

Be to, šaltame vandenyje žmogus nesugeba sulaikyti kvėpavimo. Žmogaus, išbuvusio lediniame vandenyje daugiau nei 10 minučių, atgaivinti jau gali būti nebeįmanoma.

eiti plonesni lieknėjantys Helovino kostiumai

Gelbstint prie eketės krašto reikia artintis labai atsargiai, geriausia šliaužti, plačiai į šonus išskėtus rankas. Jeigu įmanoma, šliaužti ant lentos ar pagalio. Negalima artintis visai prie eketės krašto, nes yra didelė tikimybė įlūžti.

Saugiausias atstumas yra metrai nuo eketės krašto.

eiti plonesni svorio metimo rutina moteris

Skęstančiajam reikia ištiesti pagalį ar lentą ir, kai žmogus įsikimba, tempti. Gelbstint reikia elgtis ryžtingai, jeigu įmanoma, gelbėti turi eiti plonesni vienas žmogus — tuomet gelbėtojai gali prilaikyti ir apsaugoti vieni kitus.

  1. Ledas ant vandens kasdien darosi vis plonesnis bei pavojingesnis
  2. Pasirinktą atstumą lengviau įveikti padės ne tik fizinis pasirengimas, bet ir tinkamas avalynės ir drabužių pasirinkimas.
  3. Kaip mesti svorį su vaporubu
  4. Prarasti 20kg riebalų

Ištraukus skęstantįjį, reikia šliaužti kuo toliau nuo pavojingos vietos, drauge nutempti ir nukentėjusįjį. Atsidūrus saugioje vietoje, būtina nukentėjusįjį kuo skubiau sušildyti ir iškviesti medicinos pagalbą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento PAGD pateiktais duomenimis, šiemet ugniagesiai gelbėtojai ant ledo jau atliko 8 gelbėjimo darbus, praėjusiais metais ant ledo gelbėti jie buvo iškviesti 50 kartų. Pernai 13 žmonių ant ledo buvo išgelbėta, tačiau 11 jų žuvo. Šiemet ugniagesiai gelbėtojai ant ledo jau atliko 8 gelbėjimo darbus Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis siekia daugiau nei 7 cm.

Paruošta pagal Šakių PGT pateiktą informaciją.